LINDA LEMAIRE

 
lindalemaire.odexpo.com


 

 

 

Rocznik 73. Francuzka. Zajmuje się tworzeniem modeli i malarstwem. Buduje miniaturowe światy, umieszcza je w naturalnym pejzażu i fotografuje w dziennym świetle. Modele eksponowane na codziennym tle nabierają nowego wymiaru, do złudzenia przypominają rzeczywistość. Pracuje używając głównie drewna, kartonu, niekiedy materiałów i obiektów znalezionych przypadkiem. Buduje w ten sposób swój naznaczony kruchą równowagą i wyblakłym czasem wszechświat. 

W obrazach technika Lindy pomaga uzyskać wrażenie snu, wypełnionego mglistym, rozproszonym światłem. Miejsca i horyzonty pozostają zawsze niedokończone. Artystka obserwuje przejeżdżających na rowerze... Postaci przenikają się wzajemnie i jednocześnie zatracają w sobie. Chwila ucieczki, każdy w zamyśleniu, marzeniu lub osobistej historii. Jest to patrzenie na moment, cichą samotność. Linda traktuje swoje prace jako całość. Każdy z kolejnych obrazów jest odpowiedzią na pozostałe. Połączone tworzą właściwą historię. 

Linda Lemaire uprawia malarstwo artystyczne i malarstwo dekoracyjne. Od 1997 roku dzieli czas pomiędzy malarstwem w studio na południu Francji a pracą malarza dekoracji dla najróżniejszych instytucji (opera, teatr, muzeum). Jej prace towarzyszą też wydarzeniom takim  jak The Choregies Orange, Avignon Festival czy Arles Photography Exhibitions. 

Od 1999 roku regularnie prezentuje prace we Francji, a także bierze udział w międzynarodowych sympozjach artystycznych.

© sZAFa 2017
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone i prawnie chronione. Przedruk materiałów w części lub całości możliwy tylko i wyłącznie za zgodą autora.