KRZYSZTOF OGONOWSKI

 

Rocznik 81. Architekt, malarz, poeta. Studiował Architekturę Krajobrazu, Urbanistykę i Planowanie Przestrzenne w Warszawie. We Włoszech współtworzy międzynarodowy nurt w sztuce współczesnej – Immagine&Poesia – łączy poezję z malarstwem. W latach 1996-2001 studiował poezję współczesną pod okiem Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej. Laureat wielu konkursów literackich. Autor książek: po-kuszenie (2002), parkur (2010), Trzynaście (na szczęście) (2013). Malarstwa uczył się podczas studiów architektonicznych w katedrze prof. Jana Rylkego. Wygrał Międzynarodowe Biennale Malarskie we Władywostoku – Rosja 2013 – w kategorii malarstwo profesjonalne. Otrzymał wiele wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Jest współautorem rewaloryzacji Muzeum Fryderyka Chopina. Inspiruje się geometryczną teorią strun.

Większość obrazów poprawiam wielokrotnie. Jeżeli stwierdzę, że nie są ok to je zwyczajnie niszczę (tnę, palę lub wyrzucam na śmieci). Dlatego mam ich tak mało.

http://najlepszezzycia.pl/trzynascie-na-szczescie/

© sZAFa 2017
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone i prawnie chronione. Przedruk materiałów w części lub całości możliwy tylko i wyłącznie za zgodą autora.