EWA KANTORCZYK /ew.ka/

 
http://ew-ka.blogspot.ie/


 

 

 

Grafika jest całym jej życiem, mimo że obroniła dyplom z malarstwa na studiach artystycznopedagogicznych w Częstochowie. Uczyła innych i wciąż siebie, by odnaleźć odpowiedni styl wypowiedzi artystycznej. Odnosiła sukcesy, które napędzały ją do dalszej pracy.  Czas pracy zawodowej wyciszył ją twórczo. Rodzina była i jest najważniejsza. Jednak nagromadzona energia, przeżycia, wrażliwość musiały znaleźć ujście. Zaintrygowana możliwościami w grafice komputerowej, świetnie poradziła sobie w cyfrowym środowisku, które wykorzystała do pracy twórczej i zawodowej. Zdobyła odpowiedni certyfikat i rozpoczęła swoje struganki. Uwielbia pracę z tabletem graficznym. Eksperymentuje, ale wciąż poszukuje. Z mozołem dobiera odpowiednie barwy i światło, czasami do późna w nocy, tylko dlatego, by zrealizować obsesyjną wizję.

Prace Ewy można obejrzeć w galeriach internetowych i tych w realnym świecie. Inspiruje ją człowiek, dlatego chętnie pracuje nad portretami, wkomponowując je w odpowiednie scenerie. Nie odmawia sobie czasami przyjemności tworzenia prac ręcznie. Chętnie zajmuje się kolażami i tradycyjnymi technikami.

wystawy

2011 – Carpe diem
2012 – Moje inspiracje, BP, Łask
2012 – Po prostu anioły, Galeria 137, Łódź, ul. Piotrkowska
2013 – wystawa zbiorowa, Sala kolumnowa ZNP Warszawa
2014 – Gram epizody, DK Zelów
2014 – W roli głównej linia i kształt, ŁDK Łask
2015 – kOty i nieKoty, Artpub Galeria
2016 – Emocje ukryte w grafice, BP, Warszawa, ul. Świętojańska
2017 – Port Poetycki w Chorzowie, Sztalugarnia

© sZAFa 2017
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone i prawnie chronione. Przedruk materiałów w części lub całości możliwy tylko i wyłącznie za zgodą autora.